| AlexandraS11 a întrebat:

am scos din alimentația mea : dulciuri, băuturi carbogazoase, prăjeli, alimente bogate în grăsimi ( de fapt. recunosc, uneori mai mănanc >:" ). am slăbit vizibil, mai nou m-am apucat și de sport ( fac de o săptămană, cate 20 min. pe zi ), dar totuși nu scap de butică. am mai dat jos din ea, dar tot e și se vede chiar urat, am rămas cu un colăcel în jurul taliei și nu știu cum să scap de el.
în timp, cu sportul + dieta mea, o să reușesc? nu vreau pătrățele, vreau doar abdomen plat.
oare pană la vară o să scap de el? credeți că este rău că uneori m-ai "păcălesc" dieta și mănanc și ce nu trebuie? straight face
mulțumesc anticipat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mrme a răspuns:

Da, daca te tii de facut sport si dieta vei scapa de aceii colacei, trebuie sa mananci de toate dar cu limita. Trebuie sa faci mult sport, sa nu mananci mai tarziu de ora 7-8 seara, mananca multe fructe, dar fara banane. Tine-o tot asa si te vei bucura de rezultate! happy

7 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Nu pacalesti dieta, te pacalesti pe tine. alerga mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vei vedea în funcţie de organism. Încearcă să nu te înfometezi prea tare.

| denyemy a răspuns:

Scapi de kg sigur, dar nu mai calca stramb cu alimentatia... pana la vara mai ai 4 luni...

Răspuns utilizator avertizat
| numeletrandafirului a răspuns:

Fa multe abdomene si vei avea rezultate, poti incepe cu cate 30 de abdomene pe zi iar cu timpul poti ajunge la si mai multe.

| Lucas96 a răspuns:

Doamne cate prostii legate de diete scriu unii.Nu trebuie sa ti dieta, poti manca orice cat timp nu-ti depasesti zilnicul necesar de calorii. Poti face cat sport vrei si sa mananci cat de sanatos vrei dar daca esti in surplus nu vei slabi niciodata.A da, si abdomenele iti lucreaza muschii abdominali, nu te scapa de grasimea de pe burta...

| AlexandraS11 explică (pentru Lucas96):

Bună, acum am văzut răspunsul tău. ce vrei să spui cu ". dacă ești în surplus. "?