| Stanku a întrebat:

Am si eu cateva intrebari:

1. Algocalminul da dependenta?

2. Am 13 ani si am criza de fiere. De cateva zile nu mai pot de durere si am luat o multime de medicamente si inca durerea nu a trecut. Cand iau Algocalmin durerea trece dar reapare in scurt timp. Iata intrebarea mea: Este vreo problema daca iau 3 pastile de Algocalmin pe zi? Este prea mult?

3. Am citit prospectul de la Algocalmin si spunea ca la copii de sub 15 ani nu este indicat acest medicament. Este vreo problema daca iau?

Sper sa imi puteti raspunde la intrebari cat mai repede. Dau FUNDA :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cataaa1 a răspuns:

Din cate stiu eu Algocalminul luat foarte des faci dependenta deci nu ar fi bine sa-l iei asa des maxim 1 data pe zi si asa ar fi mult ar fi bine sa mergi la un medin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La criza de fiere nu se administrează Algocalmin.
Mergi la medic pentru diagnostic diferențial, analize de sânge, ecograf abdominal, ceai de păpădie, elimină grăsimea și mezelurile, etc.
Este o mare problemă automedicația, și mai cu seamă la vârsta ta de numai 13 ani!
Pa, pa.

| Stanku explică:

Legiuitoare multumesc de raspuns, am mers la medic, am facut ecografie si mi s-a administrat urmatorul tratament:
spasmomen, Ampicilina Antibiotice, No Spa si Fiobilin. Iau aceste medicamente de 5 zile dar durerea persista...

| Stanku explică:

Va rog mai astept raspunsuri...