| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu nevoie de un sfat, mi-a intarziat ciclul aproape 3 luni (adica se fac 3 luni peste 5 zile)precizez ca am 16 ani si nu am avut niciun contact sexual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Maria e fata cu zîmbet de foc, mergi la ginecolog.

| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE sa te duci la doctor
spune-i mamei cu multa determinare si URLA CAT POTI DE TARE ca nu ai avut nici un contact sexual

o problema dinasta poate aparea dintr-o boala fara alte simptome, iar din pacate dupa 3 luni cel mai probabil sunt probleme serioase la ovare, iar daca nu te duci la doctor poti sa ajungi sterila (sa nu mai poti face copii toata viata)

PE BUNE incerc sa te sperii, sa vezi cat de grava poate fi situatia! si ca trebuie sa te misti si sa iei masuri ori poate fi FOARTE RAU!

| awspam a răspuns:

Mama ta inca nu stie?
o vizita la medicul de familie si te trimite el or ts ori la un ginecolog sa te vada mai amanuntit, eco poate, dar vorbeste cu mama ta sau tatal daca iti e mai usor, nu e normal sa nu spui problemele

| egirllll a răspuns:

O dereglare hormonala, poate te stresezi, raceala