| Alinnnu a întrebat:

am si eu o intrebare, am 16 ani si acum vreo 2 ani jumatate am simtit la testiculul stang, de fapt deasupra testiculului un nodul, care-i ca si cum ar fi legat de testicul. De altfel testiculul stang se simte mai greu fata de cel drept si sta mai lasat in jos cu vreo 2cm. Acum 2 ani medicul mi-a spus ca nu-i nici o problema... o fi fost medicu' tampit sau ma macin eu degeaba? Nu mai tin minte exact daca mi-a spus ca nu-i nici o problema sau ca el nu simte nimic, insa acum il simt destul de bine. Ce poate sa fie? Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca un testicul sa fie un pic mai mare si situat mai jos cu 1, 5-2 cm decat celalalt. Nodulul respectiv nu e cumva epididimul?

| FallenRichard a răspuns:

Poate nu e nimic grav deloc,poate ai simtit epididimul,organ alungit,care face parte din conductele seminale,are forma unei virgule si este situata deasupra testiculului,dar daca crezi ca nu e vorba despre asta du-te la un urolog, sa mai scrii despre ce a fost vorba, sper sa am dreptate!

| lulu_5281 a răspuns:

Du-te la un urolog bun. Sunt multe clinici private in bucuresti cu doctori f buni. Obligatoriu la un doctor bun, ai grija, nu glumi cu boala

| ReiVaN a răspuns:

Hm.du-te la doctr fratestraight face
sa nu te trezesti cu ceva.