| dangerous0694 a întrebat:

am si eu o intrebare... am herpes si am folosit plasturele acela compeed... daca ma sarut in timp ce am acest plasture pe herpes exista riscul de a. i aparea si prietenul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E greu de zis. Intelept este sa nu il atingi cu buzele pana nu iti trece herpesul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratează-l pe al tău cu tinctură de propolis şi toată lumea va fi fericită.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Chiar nu te poti abtine pana te vindeci? Ce placere poate avea baiatul cand iti saruta plasturele?

| tarziu a răspuns:

Doar daca inca nu s-a uscat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va aparea, depinde cat se ingrijeste si el.Bacteriile circula fara ca tu sa le opresti.Mare grija de acum inainte, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am herpes de cand m-am dus la munte acum 5 ani. Imi era rau de la atatea serpentine si a doua zi cand m-am trezit aveam herpes la gura. Partea proasta a fost ca cica in cazuri rare herpesul face nu stiu ce traseu si in loc sa apara la buza apare genital (. si ce credeti? asta s-a intamplat la mine. Binenteles am folosit celebrul Acivlovir, pentru ca la noi numai asta exista pe piata si imi aparea cam de 2 ori pelune, in special cand imi veneau monstrii ). Acum aproape 1 an am descoperit un produs foarte bun care se fabrica in Australia si are la noi nu numai ca nu se comercalizeaza dar nici farmaistele nu au auzit de el. De cand mi-am dat mi-a mai aparut de 2 ori. Nu e chiar atat de scump pe cat pare in onditiile in care iti ajunge cam lao suta de aplicari. Produsul respetiv se aplica o singura data si dupa 2 zile a disparut. Fara aciclovir care daca te gandesti bine iti trebuie cel putin o cutie si ununguent acilovir e cel putin 30 de ron (cred, pentru ca nu am mai folosit de 1 an) si il folosesti la o singura eruptie pentru ca trebuie sa-ti dai de 5 ori pe zi. Cam scump si incomod.
Produsul respectiv costa 120 Dolari pentru cine il intereseaza pot eu sa va fac rost.
Alina 0761445374

| al3xxxutz a răspuns:

Posibil