| Tothemoon a întrebat:

Am si eu o intrebare! Antibioticele Tagremin pot influenta menstruatia? Am avut o infectie urinara si am fost nevoita sa le iau timp de 7 zile. Se termina saptamana fix in ziua in care trebuia sa-mi vina ciclul, dar inainte nu am avut dureri de sani cum am de obicei. De abia la 2 zile dupa ce am terminat tratamentul au inceput sa ma doara putin de tot. Precizez ca ciclul meu nu este regulat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea ciclului menstrual ca numar de zile si bineinteles si data/momentul in care urmeaza sa porneasca menstruatia, este stabilita, coordonata si dirijata STRICT HORMONAL. Desfasurarea ciclului menstrual se produce conform ''planului'' bine stabilit de catre organismul fiecarei femei chiar din PRIMA zi a MENSTRUATIEI. Planificarea este urmarita si indeplinit de catre activitatea hormonala care NU interfereaza si nici nu este afectata sau influentata de factori externi sau de efectele provocate de medicamente. Fiindca ciclul tau menstrual este de tip NEREGULAT, astfel de abateri in +/- de cateva zile a lungimii ca numar de zile se poate aprecia ca reprezinta ''normalitatea'' Lungimea actualului ciclu menstrual a fost planificata pe baza HORMONALA sa fie mai lunga cu circa 5-7 zile fata de ultimul ciclu pe care l-ai avut. Menstruatia va porni negresit in zilele urmatoare din moment ce au aparut simptomele premenstruale. Multa sanatate!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.