| HanaKyra a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, coronița de la masea mi-a cazut, coronita e intreaga nu are nici un defect, problema e ca nu mai vreau sa merg la vechiul dentist si sa merg la altul, daca mai am coronita mi-o pune tot pe ea? Daca da stiti daca imi va cere bani cam cat ar cere pe una facuta? Chiar daca vin cu coronita mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| UnOhm a răspuns:

Probabil nu a fost bine fixata. Mi s-a intamplat si mie si intr-un final s-a dovedit ca motivul care a stat la baza acestul fapt era ca maseaua a fost plombata si materialul cu care a fost lipita nu era bine adaptat celui de la plomba. Daca starea coronitei este buna probabil ti-o va fixa inapoi, fara un pret exacerbrat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca iti cere bani, ca nu face nimeni munca pe gratis. Daca a cazut coronita veche, inseamna ca-i prost facuta si cu siguranta va trebuii sa platesti una noua.

| sierra1 a răspuns:

Lipirea nu ar fi prea scumpă - câțiva leuți colea - dar eu cred că nu a picat de bună