| CuTup3u a întrebat:

Buna!

Am si eu o intrebare, daca iau o tigara electronica cu arome fara nicotina devin depedent de tigari? vreau sa imi cumpar o tigara electronica ca imi place aromele alea si vr sa ma prostesc si eu dar nu vreau sa devin depedent de ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Pai daca vrei fumezi daca nu, nu

| epurel a răspuns:

Nicotina provoacă dependeţă, deci nu ar trebui, totuşi poate deveni un obicei, nici ţigările electronice nu sunt sănătoase, aromele alea nu sunt chiar naturele.

Răspuns utilizator avertizat
| Answer18 a răspuns:

In primul rand, o tigara electronica este inventata sa scapi de tigarile normale.
In al doilea rand, tu alegi daca vrei sa fii dependent... daca vrei sa fumezi sau nu vrei.