| Mysteryossa a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare: daca timp de jumatate de an am luat antibebe,iar luna aceasta am facut pauza,e posibil sa raman insarcinata? am facut-o cu prezervativ dupa o sapt si ceva de cand nu am mai luat pastilutele,iar la sfarsit,cand si-a dat drumul, a scos prezervativul insa el NU a terminat in mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Finty a răspuns:

Ehh pai atunci pentru linistea voastra sufleteasca...1 luna sau cat faci pauza folositi baloane sau alte metode contraceptive tongue. Totodata daca ai increderea necesara si partenerul tau are siguranta de sine necesara, puteti fara probleme sa o faceti si fara, dar cum am spus cu multa grija.
Sper ca te-am ajutat intr-un fel!
Numai bine si distractie placuta va doresc big grin

6 răspunsuri:
| grab a răspuns:

E posibil, functie de corpul tau si functie de eliberarea acestora in sistemul tau hormonal sa ii zic asa.

nu le mai lasa de capul tau, consulta specialistul.

| Finty a răspuns:

Raspunsul l-ai subliniat singurica. Daca NU a ejaculat in tine atunci pur si simplu nu ai pentru ce sa-ti faci griji.
Te sfatuiesc sa iei pastilele antibebe in continuare daca vrei sa stai fara nicio problema.
Numai bine si distractie placuta!

| Mysteryossa explică (pentru Finty):

O sa iau, dar am spus ca e bine sa fac o pauza, de 1 luna macar.si dupa iau iar 6 luni.multumesc pentru rasp

| Finty a răspuns (pentru Mysteryossa):

Este bine intr-adevar sa faci o pauza dar dupa cum ti s-a mai spus...cel mai indicat este sa n-o faci de capul tau. Du-te la control(desi stiu ca urati asta majoritatea fetelor) iar specialistul iti va face un program calumea.

| Mysteryossa explică (pentru Finty):

Pai cand am fost la control, cand mi le-a prescris medicul, mi-a spus ca dupa jumatate de an sa fac pauza.big grin

| Mysteryossa explică (pentru Finty):

Iti multumesc frumos pentru rasp.o zi buna

| Finty a răspuns (pentru Mysteryossa):

Ehh pai atunci pentru linistea voastra sufleteasca...1 luna sau cat faci pauza folositi baloane sau alte metode contraceptive tongue. Totodata daca ai increderea necesara si partenerul tau are siguranta de sine necesara, puteti fara probleme sa o faceti si fara, dar cum am spus cu multa grija.
Sper ca te-am ajutat intr-un fel!
Numai bine si distractie placuta va doresc big grin