| iLOVEquestions a întrebat:

Am si eu o intrebare.ma dor picioarele, le simt obosite si mi se sparg vase de sange (de la picioare)! Ce doctor ar trebui sa vizitez?
Ms:* Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In primul rand medicul de familie, iti va indica un tratament flebotonic. Daca nu te vei simti bine in urma lui, poti apela la un chirurg.

| Minnie a răspuns:

Iti faci o ecografie Dopler la picioare si vei vedea exact cat de buna este circulatia prin vene si ce anume cauzeaza spargerea vaselor de sange.

| 0vidius a răspuns:

Mai intai medicul de familie care te va redirectiona la un medic specialist(chirurg vascular, cardiolog, dermatolog etc.).

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

E bine sa te vada un cardiolog. Iti doresc multa sanatate!

| cLeILa a răspuns:

Cum adica ti se spar vase de sange? ce exprimare proasta, analfabeti ce sa mai zici.

| oOSaritaOo a răspuns:

Du-te la medicul de familie şi poţi întreba acolo ce ar trebiu să faci. Aşa e cel mai bine.

| janggeum a răspuns:

Du-te la medicul de familie, el va sti ce sa faca