| bubi86 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare,pana acum am folosit sampon NIZORAL pentru matreata, dar acum nu se mai gaseste ....am inteles,ca s-a scos de pe piata. vreau sa stiu ce pot sa folosesc in locul lui, ca sa aiba acelasi efect? va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sebipopescu1 a răspuns:

Eu am folosit nivea antimatreata si in 3 saptamani am scapat definitiv de ea. mentionez ca inainte de asta nu foloseam un sampon antimatreata

| bubi86 explică (pentru sebipopescu1):

Buna sebi, ma bucur ca ai avut intentia sa imi dai un sfat, dar din pacate eu sunt fata, si pe deasupra ma si vopsesc pe cap.sa fie asta o cauza a matretei?

| PerryP a răspuns:

Salut, amice bubi sa stii ca cea mai buna metoda de a scapa de matreata este 1. Mai putin gel, spuma, sau fixativ.
2.Sa te speli pe cap de minim 2 ori pe saptamana
3.Foloseste ClearMan sau Head shoulders. Funda?

| ELENUS1981 a răspuns:

Nizoral sampon se gaseste in Romania numai pe okazii.ro: http://www. okazii.ro/cautare/nizoral.html? per_page=200&list_view_type=more&fuzzy=0&autoc=write

| Constantin_Spasinovici_1947 a răspuns:

Am cautat si eu prin multe farmacii "Nizoral Sampon " dar fara succes.

| Marian_Tudor_1982 a răspuns:

Salut, dupa cautari intense am gasit pe net acest site: http://www.sampon-nizoral.ro/ am comandat de la ei si este ok