| 123456 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru fete. vi s-a intamplat sa va apara umflat in zona genitala sad straight face nu stiu cum sa va zic. m-am trezit intr-o zi cand am venit de la scoala ca eram mai umflata in aceea zona mai sus asa.sad ce poate fi ast rasp urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde unde ti-a aparut umflatura, depinde daca e insotita de durere, roseata, sensibilitate locala. Daca ai toate astea s-ar putea sa fie un abces bartholinian, daca e prezenta doar umflatura, poate fi un chist. Ar fi bine, in ambele cazuri sa te prezinti la un ginecolog pentru consult.

| OanaG a răspuns:

Probabil ai un chist, cel mai bine e sa mergi la un medic.

Sanatate!

| Anonim69 a răspuns:

Sincera sa fiu nu mi s`a intamplat:-s

| 123456 explică:

Nu e vorba despre roseata sau durere n-am nimic din astea. doar ca e piele carnea nici nu stiu cum sa zic e mai umflatastraight face excat aci la inceputu zonei genitala