| Adriana294 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Sunt la ciclu si de 3 zile mi-a venit un cheag de sange, un sange negru si de atunci ma doare ovarul stang ingrozitor. Mi-e frica sa nu fie o sarcina pierduta. Mai am o intrebare, sangele la sarcina pierduta are o culoare mai inchisa sau iti vine doar un cheag de sange sau mai multe astept raspunsuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga mea! happy Parerea mea este ca ar trebui sa mergi la un medic ginecolog, pentru ca el este cel mai in masura sa-ti spuna ce ai si, eventual, sa-ti dea un tratament, ceva. Multa sanatate iti doresc! Sa ai o zi frumoasa si o saptamana minunata! Te pup cu drag! kiss

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice cheag de sange care iese din vagin sau prin scaun - mai ales daca sunt mai multe /repetate este un semnal de alarma pentru a merge la doctor pentru investigatii imediate!
In caz de neglijare, foarte repede rana interna se poate transforma in ulcer si in timp scurt poate fi fatal!

| Adriana294 explică (pentru Bula):

Am facut programare la ginecolog pentru miercuri

| Freya1 a răspuns:

Chiaguri mai curg uneori in timpul menstruatiei nu trebuie sa fie neaparat o problema, dar mai bine mergi la medic pentru ca iti va spune mai multe.

| RoseBlack01 a răspuns:

Hei. Se poate sa ai ovarul stâng inflamat. Du te la ginecolog.