| ElenaaaAdina a întrebat:

Bună, am și eu o mica problema, am 13 ani, sânii au început sa îmi crească acum un an. Si asa au rămas, prietenele mele au sânii mult mai mari, am încercat mai multe metode, sa mănânc nu știu ce, să-i "masez" cu ulei special, și nimic, aveți vreo idee? Știti de ce nu cresc? Sau ce as putea face? Vreau răspunsuri serioase, nu cu s** sau altele. Țin sa zic ca mama mea nu are sâni datorita unui medic care i-a făcut o injecție greșit după ce a născut - o pe sora mea, iar sora mea arata foarte bine (22ani) și eu nici sa ma îngraș nu pot. Am toate analizele facute, am organismul foarte bine. Deci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexDarius3 a răspuns:

Ai 13 ani, mai aşteaptă, nu toate sunt norocoase să le crească mai repede, până la 15 ani trebuie să mai crească deci ai răbdare.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti fie frica!
Sanii cresc in valuri, asemanator si tie.
Pana la maturitate si chiar pana vei alapta si tu primul tau copil, sanii tai vor tot creste, chiar daca nu dintr-odata vizibil.
Si inca un lucru important: nu (doar) marimea (sanilor) conteaza!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

1. Ai 13 ani, LOL.
2. Nu exista nicio metoda de a-ti face sanii sa creasca. Ai sau n-ai. Daca n-ai, o sa inceapa sa ti se dezvolte dupa 20 sau dupa ce nasti.

| Justme1997 a răspuns:

De-abia ai inceput pubertatea, ai rabdare doar ca o sa creasca. Nu ai nevoie urgenta de ei oricum laughing

| teo530 a răspuns:

Ai abia 13 ani şi te zmiorcăi că ai sânii mici. Ar trebui să ai alte preocupări dar oricum stai liniştită pentru că vor avea destul timp să crească (poate chiar mai mare decât alor prietenelor tale). La vârsta asta pe băieţi încă nu-i interează dacă sânii sunt mari sau nu deci nu te mai gândi la prostia asta.

| Atim a răspuns:

Nu prea poți influenta viteza de creștere a sanilor, trebuie să ai răbdare. Mie pe la 11 ani începuseră să imi crească apoi s-au oprit si au rămas așa pana in clasa a 10a cand efectiv in cateva luni am ajuns de la cupa A la 80B si a trebuit sa imi iau o gramada de haine noi ca nu imi mai venea nimic. Trebuie sa ai răbdare, vor creste pana la 18 ani.

| ElenaaaAdina explică:

Fiți atenți? am 15 ani acum și tot nu mi-au crescut?

| GeorgeOG19 a răspuns:

Oamenii sunt diferiti. Unii cresc mai rapid si mai mult, altii lent.Nu trebuie sa te grabesti, vor creste ei.Ai doar 13 ani, este destula vreme.Sanatate!