| Theminion a întrebat:

Buna,am si eu o problema, am avut azi ora de sport, jucam baschet, m-am împiedicat si am cazut destul de tare in genunchi şi m-a durut foarte tare pe moment, dar am observat ca dupa 6-7 ore inca ma doare foare tare..si cand vreau sa ma aplec sau sa ma pun pe jos ma doare..Crededeti ca e ceva serios?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca era ceva serios aveai sange sau oase rupte, asa ca nu-i.
Durerea este normala si o vei avea acolo cateva zile.
Nu forta genunchiul si nu alerga sau face miscari care dor, ca sa-l protejezi si va trece.

| FilipSorin a răspuns:

Pai sfatul meu este sa aștepți sa treaca si daca nu trece consulta un medic.