| maya_2794 a întrebat:

Am si eu o problema: cand alerg, nu foarte tare, ma inrosesc de aproape ma fac mov la fata. Ce as putea sa fac sa nu ma mai inrosesc atat, pentru ca arata cam penibil? Asta nu se intampla numai cand alerg, cand fac miscare de obicei(genoflexiuni, flotari, abdomene).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă cât mai repede un medic cardiolog pentru nişte teste speciale pentru a vedea cum stai cu inima în repaus dar şi în efort (susţinut, mediu), analize de sânge, etc.
Nu mai depune efort fizic mare, treci pe cel moderat până vei afla cauza.
Sănătate.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Problema poate veni si de la inima.Prea mult efort duce la o functionare nu prea corecta a inimi. Dar invinetirea buzelor, unghiilor, roseata asta ce o vezi tu poate fi ceea ce se numeste cianoza.Programeaza-te, fa-ti niste analize de sange in primul rand si vezi care e problema.Bafta!

| IoanaEvelina a răspuns:

Eu sunt berbec si ma inroses si eu!

| ioana147 a răspuns:

Si eu ma inrosesc cand alerg. Tocmai ieri am fost sa ma plimb cu rolele pe la ora 16, nu era asa de cald. Si cand am ajuns acasa m.am uitat in oglinda, sa ma sperii. Eram foarte rosie la fata, mai ales ca eu am si tenul mai alb. Nu inteleg de ce mi se intampla asta, prietenilor mei nu li se intampla chiar asa. Nu stim de la ce poate fii, poate ca doar asa ne inrosim atunci cand facem un efort. Bafta. Poate o sa afli adevaratul motiv!

| vrajitoarea_1628 a răspuns:

Esti cumva zodia gemeni? si eu patesc la fel si mi-a zis cineva ca majoritatea din zodia gemeni se inrosesc si transpira foarte repede si mai ales daca fac efort.

te popacesc si poate candva o sa se gaseasca ceva si pentru noi ca sa nu ne mai facem ca niste racihee hee ai grija de tine!

pa pa :*

| maya_2794 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! nu sunt gemeni, sunt balanta. pup