| Dianaaaaa82 a întrebat:

Buna!
Am și eu o problema care mă stresează de ceva timp. Am o lună de când mă simt umflata in partea dreapta a abdomenului care ulterior s-a extins și în partea stângă a abdomenului, cu dureri doar când încep să merg, precizez că nici nu pot dormi pe partea dreapta uneori pentru că efectiv simt ca și cum am o piatra in abdomen pe care o port cu mine. Am mers la 5 spitale și am făcut investigații, însă niciun răspuns concret..tomograf, ecografii, analize etc...a mai fost cineva în situația mea și mă poate redirecționa spre ce doctor as putea merge? Sau ceva remedii?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai făcut si colonscopie?

Abdomenul se poate mări și din cauza calculilor biliari, care provoaca dureri locale, abdominale etc. Si hernia abdominală ar fi o cauza...

Eu m-aș fi dus la un medic generalist (internist), pe urmă la un gastroenterolog...
Dar as fi ales medici buni, cu experiență, nu m-as fi dus la întâmplare.