| IoanaTeodor a întrebat:

Buna, am si eu o problema, de cateva zile ma trezesc cu dureri de cap intense si cu febra, iar azi noapte am avut un episod de tremurat pe care nu il puteam controla, am luat niste pastile mai puternice pentru durerea de cap, imi trece si dupa cateva ore imi apare din nou, ma simt si un pic racita, cumva in corp, vi s-a intamplat? Poate fi ceva grav? Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dureri de cap intense si cu febra, iar azi noapte am avut un episod de tremurat... poate fi ceva grav?"

du-te la medic nu te lua după cizmarii ce dau online diagnostice pe dungă

| IoanaTeodor explică (pentru sierra1):

Sper sa ajung curand si la medic, doar voiam sa stiu daca a mai avut cineva genul acesta de probleme, si ce au facut in cazul asta.

| Mirel4412 a răspuns (pentru IoanaTeodor):

Poate sa te doara capul si la o cazatura, si la cancer, noi nu putem sa-ti dam un diagnostic prin ecran

| sierra1 a răspuns (pentru IoanaTeodor):

"Sper sa ajung curand si la medic..."

e clar - din ce ne scrii tu aici, e apă de ploaie...

| IoanaTeodor explică (pentru sierra1):

Am spus asa ca deocamdată nu îmi permit sa merg la privat, iar la urgente abia esti băgat în seama.

| sierra1 a răspuns (pentru IoanaTeodor):

Cum spuneam: apă de ploaie!

ca și asta de ex:

https://www.tpu.ro/......il-iubesc/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Stiu ca e tarziu raspunsul, insa ti am raspuns si la intrebarea anterioara si am zis sa arunc o privire peste intrebarile tale.

Ti ai revenit sau mai ai aceste simptome, ai aflat ce ai, ai avut?

| IoanaTeodor explică (pentru anonim_4396):

Bună, da. Am avut o infecție, am luat tratamentul necesar și nu am mai avut problema respectiva de atunci.

| stefiiii3 a răspuns:

Probabil ai o reacala mai puternica. Ia o aspirira si stai la caldura, cat mai invelita pentru a transpira. Prin transpiratie elimini toxinele si asa scapi si de raceala, sau cel putin ti se imbunatateste starea.
Insanatosire grabnica.

| Eibogu a răspuns:

Nu vreau sa vă sparii, dar sunt simptomele asemănătoare ca la Covid-19, plecați la consultație la medic, pot desigur sa mă greșesc si sa fie doar o răceală...dar aveți grijă de dumneavoastră si in siguranță consultați medicul