| Geo08 a întrebat:

Am si eu o problema, menstra mi-a venit pe 3 si s-a incheiat pe 9 luna aceasta, dar dupa mestra de 4 zile am niste dureri mai jos de buric si de spate ingrozitoare, insotite de scurgeri albicioase putin mirositoare, oare sa fi racit sau e altceva? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, ar putea fi vorba de o infectie cu transmitere sexuala.
Te saftuiesc sa mergi la medic si sa-ti faci un test citologic (al secretiei vaginale).
Luata din pripa si tratata infectia, se vindeca repede, fara sa ajunga la organele reproducatoare interne si sa le infecteze/inflameze.

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Raceala si o mica infectie.mergi la ginecolog pentru tratament

| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu-ti stim istoricul, nu putem sa-ti spunem nimic.
Cati ani ai?
Ai avut sex in ultimile 3 luni, protejat sau nu?
Ai luat antibiotice in ultimile 30 de zile?

Secretia vaginala nu se modifica din cauza unei raceli si nici nu miroase.
Mirosul secretiei apare cand este prezenta o infectie, produsa de un virus, bacterie sau sex neprotejat.

| Geo08 explică (pentru Violleta2022):

Buna dimineata! Am 19 ani, am avut contact sexual neprotejat, nu am luat niciun antibiotic

| Violleta2022 a răspuns (pentru Geo08):

In cazul asta, ar putea fi vorba de o infectie cu transmitere sexuala.
Te saftuiesc sa mergi la medic si sa-ti faci un test citologic (al secretiei vaginale).
Luata din pripa si tratata infectia, se vindeca repede, fara sa ajunga la organele reproducatoare interne si sa le infecteze/inflameze.