| natalya a întrebat:

am si eu o problema:mi-a intarziat menstruatia 4 zile.am facut si un test de sarcina dar a iesit negativ.mentionez ca acum cateva saptamani mi s-a descoperit o infectie urinara si a trebuit sa iau antibiotice dar le-am terminat si de cateva zile iau iar antibiotice din cauza unei infectii la o masea. ce sa fie oare? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 4 zile de intarziere, testul de sarcina nu e concludent. Mai repeta-l peste cam o saptamana. Daca cumva luai contraceptive, antibioticele le-au micsorat efectul si ai putea fi insarcinata.
Daca si peste o saptamana testul iese negativ, nu esti insarcinata, dar daca pana atunci menstruatia nu a venit, trebuie neaparat sa te duci la ginecolog pentru a afla cauza.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E posibil sa fie din cauza la antibiotice. Iti deregleaza flora vaginala din cate stiu... mergi mai bine la ginecolog pentru investigatii si eventual tratament. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Viziteaza ginecologul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate fi o răceală sau o dereglare hormonală.
Consultă un medic ginecolog pentru mai multe investigaţii.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infectiile urinare pot intarzia ciclul, ovarul se inflameaza si nu da voie procesului normal sa se desfasoare, faceti tratament pentru infectia urinara si ciclul o sa revina la normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cam multe antibiotice si pentru infectie urinara si pentru masea, luati si tinctura de propolis, ca sa va apere un pic stomacul si ficatul altfel o sa faceti candida genital si in amigdale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUNA mie mi se intampla la fel si tot 4 zile imi intarzie. Am un ciclu regulat dar orice tratament cu antibiotice il intarzie cu 3 4 zile. Banuiesc ca e o reactie normala a organismului.