| Anonimaaaa10 a întrebat:

Buna
am si eu o problema
se intampla ceva daca nu prea mananci mancare gatita?
eu mananc cam multe fructe si legume si nu prea mananc carne, decat o data la 2 zile.
slabesc? sau imi pune sanatatea in pericol?
tind sa mentionez ca-s o persoana activa, alerg, etc.
fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Duci un stil de viata sanatos, atata, stai linistita ca daca esti slaba esti sanatoasa. Asta cu persoanele slabe sunt bolnave, este o perceptie din batrani cum ca omul slab e nemancat, iar cei sanatosi erau grasuti. Nu iti pui sanatatea in nici un pericol, ba chiar cei care mananca foarte mult gatit si-o pun. Tine o tot asa!

| Anonimaaaa10 explică (pentru Kogaion):

Multumesc,ai fundita

| Kogaion a răspuns (pentru Anonimaaaa10):

Thanks:*

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Corpul sanatos "cere" mancare sanatoasa.
In fructe si legume proaspete exista aproape tot ce are nevoie organismul, iar carnea (de 2-3/saptamana) completeaza necesitatile.
Sanatate buna! happy

| Adry05 a răspuns:

Nu e nicio problema, dar ar fi bine sa mai faci si altceva cu legumele alea laughing o tocanita, o mancarica gatita, o ciorba etc Nu trebuie sa contina carne neaparat.

| peperonies a răspuns:

Daca esti grasa deja fructele fac mai mult rau decat bine. nu trebuie neaparat sa mananci carne dar daca vrei sa slabesti ai nevoie de ceva proteine. incearca un ou, o branza...

un mar are zahar cat o cutie de cola.

| Anonimaaaa10 explică (pentru peperonies):

Sunt slaba

| peperonies a răspuns (pentru Anonimaaaa10):

Atunci de ce sa mai slabesti big grin?

| Yasmin875 a răspuns:

Sunt multe persoane vegetariene.Nici eu nu prea mănânc mâncare gătită.Si dacă slăbești care ar fi problema? Dacă vrei sa te îngrași poți să mănânci produse de tip fast-food, fainoase(ex:paste), multa pâine, cartofi, dulciuri etc.