| anonim_4396 a întrebat:

Am ten gras si acneic.Ce firmă de creme si geluri recomandați(La Roche Posay, Avene, Bioderma, Vichy)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ai acnee du-te la dermatolog nu lua tratamente după ureche că riști în cel mai bun caz să dai o sumă măricică aiurea, în cel mai rău să-ți înrăutățești situația.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu am acnee severa. Imi apar cateva cosuri pe frunte. As fi vrut cateva recomandari.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gel d curățare îl recomand pe cel de la Cerave pentru ten normal și mixt, o cremă hidratantă pentru ten gras acneic, întreabă la farmacie și la fel ceva cremă cu acțiune rapidă pentru coșuri. poți încerca și gama effaclar cum a zis cineva mai sus, am auzit mai mult persoane mulțumite de ele.

| aXy99 a răspuns:

Du-te la dermatolog.

| Hannah06 a răspuns:

La roche effaclar gel spumant e bun, au si crema in gama asta.
Si bioderma sebium e ok, dar as merge pe la roche.