| lays a întrebat:

Am tot citit pe diverse forumuri despre eficienta anticonceptionalelor Diane 35 in legatura cu acneea.Ma tot gandesc sa le incerc.Imi doresc de multa vreme sa scap de cosuri.Persoanele care sufera de acnee ma inteleg cu sigurantasad! E cineva pe aici care le foloseste? Cum sunt? Am inteles ca sunt cam periculoase dar nu stiu in ce sens. oricum, nu le voi lua dupa ureche. voi cere medicului reteta, dar vreau sa stiu pana atunci ce parere aveti voi.sa-mi fac iluzii sau nusad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hypathia a răspuns:

Eu iau de 3 luni și chiar funcționează, și una dintre cumnatele mele ia din 2007 și este foarte bine. În prospect scrie că după trei luni încep să se vadă rezultatele. În ceea ce privește periculozitatea lor, vei găsi în prospect tot ceea ce trebuie să știi despre acest lucru. Să știi că în România aceste pastile se eliberează de la farmacie și fără rețetă, în timp ce în alte țări nu. Ai putea măcar să le încerci să vezi dacă te ajută cu ceva. Baftă și să te faci bine!