| alinus05 a întrebat:

Buna am un catel de vreo 5-6 luni care l-a muscat un caine lup de partea din spate(coapsa)am fost de doua ori la medicul veterinar si mi-a spus ca cainele are rahitism deoarece si-a pierdut simtul(cand ii vine sa isi faca nevoile)nu cred ca e asa de grav deoarece cand sta sa se odihneasca cat de cat da din picioruse si din codita.voi ce spuneti.este grav? are sanse sa se vindece? va rog dau funda vot orice numai sa imi stiu catelul ca din nou poate merge! P.S:nu poate sa mearga cu piciorusele din spate, le tarie dar cateodata se impinge in ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Asta doar veterinarul, care a vazut cainele iti va putea spune.

| farazambet a răspuns:

sad micutul...