| anamaria82726 a întrebat:

Am un dinte care e mai ascutit..sau nu ca e ascutit dar are o forma foarte ciudata, in fine. Ideea e ca vreau sa il,, tocesc,, adica da acel tocit care se face pe parcursul anilor, vreau sa grabesc putin procesul. Stiu ca se poate la dentist, am cum acasa? E vorba doar de un dinte..si pana la urma e un complex si as vrea sa il rezolv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ia o pilă. Te înțeleg. Unii tot așa ca tine, își dau foc, sau caută cu lumânarea asta, din cauza unui complex ancestral.

| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE sa te duci la dentist altfel o sa iti para rau
nu exista "s-a ascutit un dinte" si nici "il pilesc singur"
exista numai, s-a spart un dinte si acum e ascutit si daca il pilesti ii duci smaltul IAR AMBELE OR SA DUCA LA CARIE
care v-a duce la durere, samd

moment in care mai bine te duci acum la dentist, iti pune o plomba si ai scapat

| anamaria82726 explică (pentru Bizon95):

Nu e spart. Asa a crescut el de la bun inceput. Nu e mare lucru dar nu imi place forma

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Du-te la dentist și vorbește, nu fa prostii singur acasa.