| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un tatuaj la incheietura maini drepte si l-am facut acum un an si ceva si p data de 22.05. 2014 l-am refacut pentru ca prima data am cojit coaja si s-a dus din dus mi-a ramas cam sters si acum sunt multumita cum mi-a iesit dar mi s-a umflat mana si curge tus si sange si acum dar nu asa mult ca cand la batut tatuajul este adevarat ca daca il dai cu crema si pui folie si bandaj si il tii asa 2 saptamani se face mai intens si se vindeca bine sau este o minciuna ce as putea sa fac cand se face coaje sa nu ma mai mance coaje sa evit sa nu mai umblu la el si ce crema este mai buna bepanthen sau baneochin este 2 initiale si 3 stelute d marimi diferite ma puteti ajuta cu niste raspunsuri va rog frumos cine are tatuaje si stie cum se procedeaza mai bine multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Fetelor,unde naiba ati invatat sa scrieti romaneste?rolling on the floor rolling on the floor Bine ca aveti tatuaje...restul nu conteaza.

| Raluca94isabela a răspuns (pentru manuel72):

Buna ce rau esti tu inseamna ca tie frica nu de razi p seama la tatuajelaughing)stai linistit ca stiu foarte bine sa scriu in limba romana daca asta este marea ta grijalaughing)

| manuel72 a răspuns (pentru Raluca94isabela):

Sincer,daca puneai punctuatia necesara, as fi inteles ceva din raspunsul tau, dar asa...raman la parerea mea.

| Raluca94isabela a răspuns (pentru manuel72):

Bine esti liber sa crezi ce crezi tu am uitat d puncte de genul punct virgula si virgule si asa mai departe nu sunt obisnuita sa stau mereu sa corectez si sa pun toate punctele care trebuie imi ia mult timp si nu prea am timp deci sorry daca te-am deranjat laughing

6 răspunsuri:
| Ionita_Sanda_1997 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor...pentru ca nu a fost corect procedura ..atunci cand tea tatuat, sau ai o piele sensibilawinking

| Raluca94isabela a răspuns (pentru Ionita_Sanda_1997):

Buna procedura a fost corecta asa sa mai intamplat si data trecuta dar e mai aiurea a doua oara si nu imi fac griji pentru tatuaj incat sa merg la spital le urasclaughing) l-am facut la un salon profesionist nu oriunde la altii care si-l face oriunde si nu este igienic doar de dragul modei sau ca nu au varsta necesara ca sa mearga la salonlaughing

| Raluca94isabela a răspuns (pentru Raluca94isabela):

Buna am rezolvat multumesc nu mai am nevoie d ajutor este normal sa faca asa in primele zile am vorbit cu cel de salon si este in regula va multumesc pentru sfaturi