| Hshzb a întrebat:

Am văzut recent ca poți sa slăbești dacă consumi semințe de chia la micul dejun, a încercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Doar cu semințele Chia nu slăbești, doar dacă le introduci in alimentația ta.
Semințele Chia se consumă atât dimineața la micul dejun: adăugat în iaurt slab în grăsimi, shakeuri, cât și în salate de crudități, panificație, prăjituri.
Informează-te despre dieta Low-Carb sau Ketogenica și vei vedea acolo, slăbești în timp și frumos, fara a pune kilogramele la loc.

| RAY a răspuns:

Slabesti si daca manci prajitura sau dulciuri cat timp esti in deficit caloric, unu a slabit cu cartofi a mancat doar cartofi o luna

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai văzut legende urbane.

| peperonies a răspuns:

Iti dai seama cum era rezolvata problema mondiala a obezitatii daca doar trebuia sa consumi seminte de chia la micul dejun?

| Eireann a răspuns:

Semintele de chia cresc in volum de 12 ori daca le pui in apa si le lasi cam 30 de minute. Capata si o textura gelatinoasa. Daca inlocuiesti micul dejun cu un castron de chia imbibate in apa slabesti fiindca mananci o cantitate care pare mare deci ai senzatia de satietate dar putine calorii fiindca sunt mai mult apa decat altceva. Nu prea au nici un gust si textura e destul de dubioasa dar unora le place. Eu amestecam cu afine, zmeura sau o lingurita de gem de caise sa ii dau un gust cat de cat dar nu m-am putut impaca cu textura si am renuntat.