| Anna8812 a întrebat:

Buna, am vorbit cu o prietena care e studenta la medicina și mi-a spus ca exista niște analize care se fac dacă am înclinații homosexuale și nu știu cum sa întreb pe medicul endocrinolog. Stiu sigur ca exista pentru ca o alta tipa tot așa mi-a zis. Vreau sa știu sigur daca am înclinații de homosexual,sper sa nu fiu. Nu vreau sa fiu așa,e aiurea sa fii homosexual, nu e vorba de stigmatizare și discriminare, pur și simplu e aiurea, nu știu sa ma exprim când ma refer la aiurea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum spuneam, nu intereseaza pe nimeni orientarea ta sexuala, decat pe tine!
Ideea era ca prietena ta aia desteaapta, care te-a indrumat sa mergi la endocrinolog, a facut-o ca sa rada de tine, nu ca sa te ajute sau sa te inteleaga.
O sa fii suprinsa, dar pana si fratii pot fii uneori atat de rai, incat sa faca misto de tine, dapai o prietena, care poate fii ascunsa si rautacioasa, desi este lapte si miere in fata ta.
Eu am avut socul vietii, cand prietena mea din copilarie, mi-a facut-o urat de tot, cand am implinit 20 de ani, desii, am avut incredere totala in ea si am discutat cu ea mai multed ecat cu mama sau surorile mele... dar nu am stiu nciodata cat de mult ma invidiaza sau ma uraste, pana in momentul in care i-am gasit jurnalul din greseala, si am avut socul veitii, ce scria acolo.
Asadar, secretele tale, pastreaza-le ca secrete.
iar prietena asta, tine-o la distanta, mai ales daca nu-i lesbi, ca poate imprastia lucruri urate despre tine.
In ce primeste sfatul dat de ea, eu una ma indoiesc ca ar fi adevarat!
Optiunea sexuala este o alegere personala, nu-i o boala sau infectie in sangele tau, ori in hormonii tai, ca sa iasa la vreo analiza medicala.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa ceva nu iese la analize. Doar psihicul tau poate sti ce inclinatii sexuale ai. Iti plac baietii sau fetele?

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa-ti dea exact denumirea acelor analize, ca eu nu am auzit de existenta acestor analize, pana acum.
Tare mi-e teama ca a facut misto pe seama ta, ca sa mergi la endocrinolog si sa-ti declini orientarea sexuala, in cazul tau fiind lesbiana.
Incearca sa-ti lasi vizibila 'sexul" la contul acesta, daca nu ti-ai pus macar nume feminin, mai ales gand folosesti cuvinet interpretabile pentru ambele sexe, precum "homosexual" unde cel mai probabil, toti te vor crede barbat.

| Anna8812 explică (pentru Violleta2022):

Nu e singura persoana care mi-a zis de analizele astea Plus nu e genul sa facă mișto de mine Si nu înțeleg de ce m-as duce la endocrinolog sa mi spun ce orientări am

| Anna8812 explică (pentru Violleta2022):

Voiam sa spun de ce un endocrinolog l-ar intersa ce orientăre am

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anna8812):

"acum 3 ore | Anna8812 explică (pentru Ioneasca1001):
Nu e singura persoana care mi-a zis de analizele astea..."

daca si alte persoane care ti-aiu spus despre analizele astea, sunt prietene cu aceasta amica de la medicina, este posibils a vorbeasca doar din auzite, fara sa stie pe real ce vorbesc.
Multi aud ceva si apoi afirma "ca stiu ei bine", cand de fapt, poate fii si minciuna.
Eu una, dupa cum am mai spus, NU cred ca exista ceva care sa confirme sau infirme, o alegere personala precum lesbianismul, care nu-i nici boala si nici infectie, si poate sa apara la analize medicale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anna8812):

Dupa cum spuneam, nu intereseaza pe nimeni orientarea ta sexuala, decat pe tine!
Ideea era ca prietena ta aia desteaapta, care te-a indrumat sa mergi la endocrinolog, a facut-o ca sa rada de tine, nu ca sa te ajute sau sa te inteleaga.
O sa fii suprinsa, dar pana si fratii pot fii uneori atat de rai, incat sa faca misto de tine, dapai o prietena, care poate fii ascunsa si rautacioasa, desi este lapte si miere in fata ta.
Eu am avut socul vietii, cand prietena mea din copilarie, mi-a facut-o urat de tot, cand am implinit 20 de ani, desii, am avut incredere totala in ea si am discutat cu ea mai multed ecat cu mama sau surorile mele... dar nu am stiu nciodata cat de mult ma invidiaza sau ma uraste, pana in momentul in care i-am gasit jurnalul din greseala, si am avut socul veitii, ce scria acolo.
Asadar, secretele tale, pastreaza-le ca secrete.
iar prietena asta, tine-o la distanta, mai ales daca nu-i lesbi, ca poate imprastia lucruri urate despre tine.
In ce primeste sfatul dat de ea, eu una ma indoiesc ca ar fi adevarat!
Optiunea sexuala este o alegere personala, nu-i o boala sau infectie in sangele tau, ori in hormonii tai, ca sa iasa la vreo analiza medicala.

| Donsavas a răspuns:

Nu te pune nimeni sa te culci cu bărbati dacă nu vrei.

| Anna8812 explică (pentru Donsavas):

Sunt fata

| Celcestietot a răspuns (pentru Anna8812):

Păi dacă ești fată, nu vorbim aici de a fi lesbian.că? Dacă îți plac persoanele de sex opus, iar cele de același sex nu, înseamnă că ai orientări normale, deci, nu suferi de erori ale creierului din acest punct de vedere.

| Donsavas a răspuns (pentru Anna8812):

Homosexuala e o femeie. Asa cum ti am zis ca băiat, e valabil si pentru fete.

| Alexia13512 a răspuns:

Nu exista analize pentru "înclinații homosexuale " cel mai probabil e o țeapă facuta de vreun cabinet particular.