| anonim_4396 a întrebat:

Anxietate? Fobie sociala? Mai este cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt eu cand trebuie sa vina curierul la mine, am multe comenzi la activ, dar incep sa tremur si sa fiu agitata fara niciun motiv. laughing Am fobie si de saloanele de tuns/cosmetica ( peste care daca nu trec o sa ajung Rapunzel laughing ) - daca ar exista saloane cu surdo-muti eu as fi client fidel laughing Ce s-a intamplat in ianuarie, de la ce s-a declansat la tine?

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Um... ai putea sa definesti din punctul tau de vedere aceste notiuni?

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Frica sa ies din casa sa nu ma intalnesc cu cineva, nu pot sa vorbesc cand cineva se uita la mine ca incep sa rosesc si sa tremur usor, imi bate inima tare, sunt tot timpul obosit din cauza asta pentru ca fiecare zi e o noua aventura si asta este o povara pentru mine. Am 26 ani si doar din Ianuarie ma lupt cu asta.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar din ianuarie te lupti cu asta? Adica doar din ianuarie ai observat ca ai aceste stari? Sau doar din ianuarie ti-ai propus sa le infrunti?

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Doar din ianuarie au inceput aceste stari, am fost normal pana atunci.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca un anumit lucru, fapt, eveniment a contribuit intr-o oarecare masura la aparitia acestor stari?

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Da, cred!

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ai putea incepe de acolo

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Ce sa incep de acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eueueueueueuuuu, prezent! laughing
DAR fobia mea dispare cand vorbesc cu cineva, chiar daca este necunoscut, sunt destul de comunicativa, dar daca nu vorbesc cu nimeni vreau doar sa ma teleportez in patul meu. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A mea se agraveaza daca vorbesc cu cineva, pentru ca nu ma simt in largul meu si atunci nu vreau sa se repete. La tine nu e nimic grav happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ameteala, tremurat, agitatie, batai accelerate ale inimii, trafic de ganduri, insomnie daca trebuie sa merg intr-un loc care-mi provoaca anxietate, incerc sa evit toate situatile care presupun aglomeratie, mini-panica atunci cand cineva incepe sa-mi vorbeasca pentru ca nu stiu ce vrea sa imi spuna, discomfort cand sunt privita de oameni cu care nu vorbesc - mie mi se pare destul de grav pentru ca nu eram asa. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmm, mai detaliat in mesajul acesta. Asa sunt si eu, si ce am mai descoperit e ca tremur in vama si aeroporturi cand ma verifica agentii cu toate ca nu am motiv. Si am trecut de n ori pe acolo, nu e noutate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici mie nu imi e neaparat indiferent cand vine curierul. E bine ca poti rade multlaughing am avut vreo doua zile cand am fost mai suparat. Dar nu m-am gandit ca o sa se ajunga asa departe. La tine de ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa sunt eu cand trebuie sa vina curierul la mine, am multe comenzi la activ, dar incep sa tremur si sa fiu agitata fara niciun motiv. laughing Am fobie si de saloanele de tuns/cosmetica ( peste care daca nu trec o sa ajung Rapunzel laughing ) - daca ar exista saloane cu surdo-muti eu as fi client fidel laughing Ce s-a intamplat in ianuarie, de la ce s-a declansat la tine?