| DarriaStefan09 a întrebat:

Aproape de fiecare dată când mă ridic din pat amețesc foarte mult şi mi se întuneca vederea pentru cateva secunde urmat si de durere de cap pentru cateva momente. Care credeti ca ar fi cauzele pentru care-mi se întamplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Asta se intampla oricui sta mult la pat apoi se ridică brusc. Nu e nimic grav.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate fi vorba de anemie însoțită de hipotensiune.Consulta un medic.Si eu am fost in situație, odată chiar am căzut.Din analize a rezultat o anemie severa iar tensiunea era 7/5.Astfel de probleme le-am avut pana am devenit vegetariana total.De atunci nu mai am nici o problema de sănătate si pot muncii atât fizic cat si psihic fara sa obosesc sau sa iau suplimente nutritive.

| LupusDei1993 a răspuns:

Am avut si eu asa ceva in trecut, iar raspunsul meu este anemie.

| GeneviveJ a răspuns:

Stres, hipovitaminoze, deshidratare... cauzele pot fi multiple insa doar prin analize iti poti da seama exact ce anume lipseste organismului tau si care este cauza pentru care organismul tau reactioneaza astfel. Bei destula apa? Dormi indeajuns? Este si o perioada calduroasa care ne afecteaza direct starea de bine. Incearca sa mananci sanatos si sa bei destula apa, sa te odihnesti. Si daca problemele acestea nu iti dau pace niste analize vor clarifica exact cauza.

| Alex1929386543 a răspuns:

E posibil sa fii anemică sau sa ai o lipsă de ceva. Mai bine consulta medicul pentru a-ti recomanda ceva. Si eu am din cand in cand problema asta fiindca sunt anemică si mănânc cat mai multe fructe si ma hidratez.