| Cata567 a întrebat:

Buna. Aproape mi-a cazut elasticul din interior, stanga sus de pe ultimul bracket. ( Nu stiu cum se numeste) E grav? Sper ca ati inteles.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Alexia1208 a răspuns:

Salut! Tu știi cam in cât "se mai ține" elasticul. Dacă rezista pana dimineața îl lași acolo, dar dacă crezi ca îți pică in somn și îl poți înghiți, scoate-l.
Mâine dimineața suni ortodontul și el îți va spune dacă mai poți aștepta pana luni sau poți merge chiar mâine sa îl înlocuiască. Nu e nimic grav dar ca totul sa funcționeze așa cum trebuie ai nevoie de el.

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

SIGURRRRR ca am inteles, iti trebuie ElasticSearch:
https://www.google.com/search?q=elasticsearch