| Diuțaella a întrebat:

Buna ar putea sa ma ajute cineva cu niște sfaturi de slăbit, exerciti pentru slăbit sau diete? Am 56 kg si as vrea sa ajung la 50 kg. In special as vrea sa slăbesc la picioare. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa, nu mai manca nimic facut cu zahar/faina orez sau cartofi. in 2 luni esti ok.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Prin munca, daca stai si citesti cum se fac niste excercitii si cum sa mananci nu o sa slabesti. Te duci si alergi, mergi la sala, faci un sport, te abtii de la mancare si uite ca ai reusit!

| IonuţR1995 a răspuns:

Pe net iti poti gasi usor niste diete care te-ar ajuta, adica iti poti alege ceva mai pe gustul tau. Iar in legatura cu slabitul la picioare, iti recomand niste casti, o muzica buna si aer liber, la alergat cu tine. Succes!

| devil32angel23 a răspuns:

Incearca sa mananci fructe salate si sa alergi prin parc sa bei apa si de asemenea sa ti faci un fel de sirop din hrean cu lamaie si miere. Hreanul l dai prin razatoare lamaile le storci si pui miere si mananci inainte de masa.