| DeeDee817 a întrebat:

As avea nevoie de ajutorul vostru sau de vreun sfat. Sunt in prima zi a menstruației și ma doare extrem de tare! Am tot luat nospa (chiar și 2 pastile de-o data), reprofen și multe altele dar nu ma lasă deloc durerea, trebuie sa stau așa și sa las sa treacă de la sine. Ce pastile îmi recomandați sau orice altceva sa ma ajute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mihaiion2 a răspuns:

Cea mai buna solutie pe care am recomandat-o si a dat roade a fost un coktail injectabil cu NoSPa+Algocalmin in aceeasi seringa (se pot amesteca); trebuie sa ai pe cineva pe langa tine care sa stie sa faca injectii intramusculare si sa iti dea de la farmacie macar o fiola de algocalmin (din pacate exista o lege care spune ca Algocalminul se elibereaza doar cu reteta de la medic dar mai gasesti si farmacii unde iti da o fiola si fara reteta).

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Pentru problemele lunare pe care le ai, cel mai bun ajutor este un supliment alimentar care reglează dezechilibru hormonal. Iei 2 pastile pe zi, doar atunci când simți disconfort: https://www.comenziforever.ro/......omen-ID275

| BigBadWolff a răspuns:

Nu te, mai indopa cu pastile prima solutie, a doua solutie e sa cumperi de la farmacie fiole de nospa si agocalmin si sa le bei amandoua odata., dar ai grija nu consuma prea multe

| Ioana3012 a răspuns:

Pune apă fierbinte într-o sticlă și puneți-o pe burtă.Bea ceaiuri și nu umbla în picioarele goale...nu știu dacă o să meargă și la tine.Eu am 13 ani, iar când mă doare (foarte rar, dar și când mă doare, ee ceva îngrozitor) îmi pun sticla cu apă fierbinte. Sper să îți treacă!