| patty32 a întrebat:

Buna happy As avea nevoie si eu de niste sfaturi;-s Nici nu stiu de unde sa incep. big grin So, de cateva zile nu reusesc sa mananc mai nimic [ex: ieri am mancat o para, si atat. ], practic NU pot straight face Ma simt foarte-foarte obosita. De exemplu, ieri am stat afara doar pana la 6, deoarece pur si simplu nu puteam sa ma mai tin pe picioare straight face am ajuns acasa, am dormit pana la 22:00 [de gura lu` mama m-am trezit laughing ], si imi era totusi foarte-foarte somn. M`am culcat pe la 23:00- 00:00, si m-am trezit azi la 11 si ceva. Si sunt foarte-foarte obosita acum, nu reusesc sa mananc nimic straight face Cand vreau "sa-mi fac curaj " sa ma ridic de pe scaun sau din pat, ametesc foarte tare straight face A, si inca ceva, doctorul de familie e in concediu pana saptamana viitoare, atunci voi merge. Dar pana atunci, va rog, daca poate cineva sa-mi dea cateva sfaturi, nu cred ca mai rezist mult in starea asta sad Merci mult de tot! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PaTTy_3342 a răspuns:

OK... si mie mi s-a intamplat mai de mult sad Trebuie sa mananci, pentru ca acum organismul tau e foarte slabit si ai nevoie de ajutor happy

Mananca chestii naturale gen fructe, salate si paine prajita, covrigi, biscuiti si altele asemenea.

Si odihneste-te mult, nu te agita, nu fa efort etc. Poti sa iesi cateva minute afara pentru aer curat happy

Sper sa te faci bine.

P. S. : Te cheama Patricia?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Lipsa poftei de mancare este un motiv de ingrijorare. Ametesti si din cauza ca nu mananci, dar poate si din cauza care da starea de sfarseala.Medicul de familie are un inlocuitor pe perioada cand este plecat,(asa prevede legea), asa ca mergi la cabinet si asistenta te va duce la medicul care ii tine locul! Nu mai sta! Daca nu vrei sa mergi la urgenta!

| mgtow a răspuns:

Esti intr-o stare deprimanta si trebuie sa consulti un medic specializat fiecare isi da cu opinia dar nu stii pe care sa o creziwinking

| 80Cris a răspuns:

Normal ca nu ai nici o putere in tine daca mananci asa putin, daca o si tii pe-acest regim de cateva zile, organismul tau iti consuma vitaminle si mineralele, tu intre timp nu ti le mai iei din nimic si apare slabiciunea, somnolenta. Fa tot posibilul sa mananci mai multe fructe si legume, bea cate-un iaurt. Dupa ce vine doctorul tau din concediu du-te sa te vada. Nu cred ca e ceva grav( dar poate deveni!), ai o cadere de vitamine si minerale, poate esti si dezhidratata, nu poate ci sigur si uite de-aici apare si starea de rau si apatie in care te afli. Nu uita: fructe, legume, lactate, bea apa plata si in cateva zile eu zic ca-ti vei reveni! Multa sanatate!

| patty32 explică:

@ Bronken Barbie, nu eu nu cred ca sunt insarcinata rolling on the floor. Stiam ca ai pofta de mancare cand esti insarcinata, dar depinde de la om la om. Pentru tine voi face un test de sarcina laughing
@ Patty, da ma cheama Patricia love struck
Merci tuturor de ajutor, voi incerca sa mananc happy
Tocmai m-am trezit din somn big grin

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Ar trebui sa ai o figura ideala :d asta e singurul fapt pozitiv, maninca la inceput doar fructe si cu timpul adauga ceva mai gras, nu e bine sa nu maninci nimic, ai grija de tine!

| BrokenBarbie a răspuns:

Eu zic ca esti insarcinata

| alina_7796 a răspuns:

Trebuie macar ceva sa mininci si oricum daca te simti rau du-te la un doctor dietolog poate cu organismul tau nu e ceva in regula! Succes!

| °oღ♥ DyaNa ♥ღo° a răspuns:

Incearca sa mananci, chiar daca nu vrei sau nu ai pofta de mancare. Te simti asa ametita cand te dai jos din pat, scaun etc. pentru ca ai organismul slabit, pentru ca nu mananci. Incearca sa manaci ciorba, legume, fructe, carne fiarta sau la gratar; x. Sper sa te fi ajutat raspunsul mew. Funsitsa? kiss