| CocoCosty2000 a întrebat:

Buna,as avea si eu o intrebare, cum as putea sa cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ar fi bine sa nu te mai preocupe aspectul acesta caci nu ai cum sa te maresti cu mult peste cat sunt parintii tai. Iti este scris oarecum in gena ta. Eu iti recomand sa sari coarda,sa joci baschet, sa dansezi sau sa faci gimnastica de performanta. Ar fi bine daca ai dormi fara perna, chiar daca nu iti place.
Nu manca prea mult, mananca ce trebuie pentru a avea esentialul de minerale in organism dar nu manca pentru a te afla in treaba, nu ajuta. Sanatos sa fii!

| Felys a răspuns:

Sa te uzi la radacina, poate incepi sa cresti, aiurea, daca fondul tau genetic este mic de la inceput poti sa faci tu indiferent de sport sau sa iei cine stie ce suplimente ca tot nu vei creste, fa raportul intre tine si parintii tai si resemneaza-te ca vei fi cam ca ei

| Hunt_Lexy_1995 a răspuns:

Trebuie să faci sport. Să joci baschet sau să înoți ajută foarte mult.

| Andreeaionela7490 a răspuns:

Trebui sa mananci multe fructe si legume, piureuri si supe de pui, legume, etc.
Practic trebuie sa mananci cat mai natural

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaionela7490):

Siguuuuur.