| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, as avea si eu o intrebare, ma rog sau o problema, stau in chirie la ceva centru de copii abandonati ceva de genu, insa problema nu e asta, este vorba in apartament, am in momentul de fata 29 de grade si o umiditate de 80%, noi nu avem acces la centrala pentru ca e inchisa usa de acces, adica ce vreau sa zic, este sanatoasa caldura asta, pe langa ca ne cam goleste buzunarele factura de gaz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu administratorul centrului!
Daca nu rezolva problema in 2 zile, atunci mergi la directiune /conducere!
Daca nici asa nu esti bagat in seama, adica nu se rezolva problema, atunci poti face alarma media: suni la cateva posturi de televiziune si imediat vor veni reporterii sa le faca reclama (negativa).

Nota:
NU la centrala trebuie sa umblati, ci la termostatul care o comanda. Trebuie cautat si reglat corespunzator.
Totodata, si pe calorifere se poate reduce caldura, cu ajutorul robinetului montat pe el.
In ultima instanta: se deschide geamul pentru aerisire.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nop, e crima de-a dreptul.

| Bizon95 a răspuns:

Umiditate 80% e crima nu conteaza temperatura
o sa va imbolnaviti RAU de plamani si altele din sistemul respirator
combinata cu temperatura aia e chiar ultima crima, mai ales la iarna, cand vor fi cateva grade afara, sa iesi din asa SAUNA o sa te imbolnavesti instantaneu