| Lola200228 a întrebat:

As dori da va întreb dacă stiti vreo carte despre stilul de viața sanatos ultila.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stilul de viata sanatos si cei care vand asta este un fel de martorii lui Iehova care mint ca sa te coopteze in breasla lor.
E ca si cum mancam din imprejurimile CernobIL dar vin unii si ne spun in cartile lor ca stiti daca ati spala acele mere ele nu vor mai fi la fel de radioactive si veti trai mai mult.
Cam asa vad eu stilul de viata sanatos atat alimentar cat si social intr-o societate in care suntem mai rau ca in Matrix, adica altcineva ia deciziile pentru noi. Cine ia decizii pentru noi, pai cei care testeaza tot felul de solutii pe alimente si vor sa vada in contact cu oamenii ce boli mai apar sau ce simptoame.
Ca sa ma iau de alimente, da sunt o multime de tute si pe la tv dar si antipatici cm ar fi cristi margarint mare antrenor de fitness, si astia o dau cu fructe si legume, nimic mai adevarat dar cand vad ca ei arata de fructe si legume cumparate din supermarket ma duce la afirmatia de mai sus cu CernoByL, adica mancam fructe si legume alterate cu tot felul de chimicale dar cica asta este un stil de viata sanatos.
Deci eu nu as alege o carte care sa ma invata sa ce?
Totusi te sfatuiesc sa cauti acest documentar mai ales daca stii engleza, te invata sa iti prepari o hrana cat mai sanatoasa, dar iarasi spun ca in ziua de azi ar trebui sa ai propriile sere si undeva intr-un spatiu departe de omenire altfel toate sunt contaminate...
documentarul se numeste Foods.That.Cure.Disease (2018)

| CosminCD a răspuns:

Cum sa traim 150 de ani, de M. Tombak
Merita cartea!
Succes!