| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, as dori sa spun o sa existe ceva alergii, sau corpul meu n-o sa aiba nimic, sunt intr-un grad ridicat de depresie, si am baut 20 de capsule de paracetamol si o cutie întreaga de amoxicilina de 1000mg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După amoxiciclină, sigur nu o să mai ai următoarele : infectii: infectii ale pieptului (bronsite, pneumonii), ale urechilor (otite), ale sinusurilor (sinuzite), infectii ale vezicii urinare si rinichilor (pielonefrita, cistita, uretrita), infectii ale sistemului de reproducere feminin, infectii abdominale, ale inimii (endocardita), ale pielii, dintilor si gingiilor (abcese).

Iar după 20 de capsule de paracetamol să te aștepți sa apara reactii alergice, manifestate sub forma unor eruptii cutanate insotite de urticarie. Orice tip de reactie alergica impune oprirea administrarii paracetamolului.
-----------------------------
Încerci cumva să te sinucizi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paracetamolul o să-ți afecteze ficatul.

Bea apă caldă cu sare, apoi du-te la baie și bagă degetul în gât (gâdilă omulețul).

Vomită și roagă-te la Dumnezeu să-ți dea minte. Ai nevoie.

| AndreiWeisz a răspuns:

RIP, drum bun spre lumina.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Vrei sa-ti fac un sicriu si o cruce?
Cate pastile ai luat cam nasol

| Matei_Gianina_1970 a răspuns:

Heyyyoooo! Exact aceeasi problema ca si tine. Iti recomand zoloft, e cel mai bun, gen the best of the best. Si acum sunt hippy si vad unicorni, atat de happy sunt.

Mai vb, Dumnezeu sa te binecuvsnteze! Pup!