| marianaustroi a întrebat:

Buna as vrea sa intreb de ce bretelele de la sutien imi lasa urme pe spate eu cat de jos nu as da bretelele oricum lasa urme care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La toata lumea raman urme: la femei de la sutien, la barbati de la sosete, etc. Ele raman mai adanc sau mai putin functie de cantitatea de rasime si apa din organism. La cei mai grasi sau cu retentie de apa se vad mai pregnant urmele.

| romeo78 a răspuns:

Există tabele pentru calcularea mărimii unui sutien. După un astfel de tabel, vezi dacă ai ales corect mărimea.
De asemenea, depinde de calitatea materialelor din care se face sutienul.
Dar, depinde și de greutatea dumneavoastră corporală.

| Bizon95 a răspuns:

Poate sunt revopsite si se decoloreaza de la transpiratie sau numai de la caldura corpului
daca urmele sunt rosii, si sunt din iritatia pielii atunci ai sanii mari si trag prea tare de bretelele alea, ia niste sutiene cu bretele mai late si mai compacte (ca sa apese uniform)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza ar fi ca tu ești bărbat, iar sutienul este pentru femei. Oricum ești un troll plictisit.

| Dandinelle a răspuns:

Investeste in sutiene de calitate, pana la urma ai nevoie de ceva confortabil, majoritatea sutienelor ieftine de pe piata nu sunt cele mai bune si nici ca marimi catalogate corect. Te-as sfatui sa mergi intr-un magazin de lenjerie intima si sa-ti calculezi ca lumea marimea si sa alegi ceva finut care sa vina bine si urmele vor fi minore. Zic de magazine de lenjerie intima deoarece acolo vezi diferenta la calitatea cusaturilor si materialelor.

| costiceacristian200 a răspuns:

Poate nu le-ai prins bine!