| Anaiseuqg a întrebat:

As vrea sa ma ingras la picioare intr-un timp foarte scurt dar nu stiu cum sa fac, sunt fata am 16 ani si 1, 65 cm inaltime

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Te ajut eu.
Țin să menționez că și eu am 16 ani și înălțimea de 1, 50(da is scunda).
Eu am picioarele destul de groase și am și mușchi.
Singura modalitate prin care poți să îți faci picioarele mai groase este sportul.
Nu exista altă soluție. Trebuie sa faci stretching, forță, și să mergi pe bicicleta.
Bicicleta e cea mai folositoare din toate.
Fă și genoflexiuni( aprox 100, până simți putina durere), sărituri ft multe și aplecări.
La mine toate au funcționat.
Tine minte că și geneticul contează mult. Poate moștenești pe cv cu aceasta forma și atunci chiar nu poți face nimic.

Eu nu înțeleg de ce vrei sa ai picioarele mai groase. Eu vreau să le am mai slabe. Cele slabe arata bine cu orice tip de pantalon.
Bafta!

| Arahide40 a răspuns:

Nu ai cum sa te ingrasi intr-un loc, atunci cand te ingrasi. te ingrasi peste tot.
Poti pune ceva masa musculara pe tine si vei avea picioarele mai mari, du-te la sala sau uita-te pe Youtube si fa exercitii acasa, trebuie sa fii intr-un surplus caloric adica sa mananci mai mult decat ai nevoie pentru ca muschii sa creasca. Iti dai seama ca nu vei vedea rezultat intr-o stapamana. abia in 2-3 luni vezi ceva

| AvaHade673 a răspuns:

De ce ai vrea picioare grase?

| Anaiseuqg explică (pentru AvaHade673):

Pentru ca sunt prea subtiri.