| RB_Robert_1996 a întrebat:

Bună!
Aș vrea să știu ceva și să vă întreb pe voi.
Am o problemă cu auzul, la amandouă dar la audiograma spune că sunt la medie adică aud așa și așa.
Dar vreau să știu dacă pot lucra în străinătate ca sudor în șantierele navale, bine eu plec cu o firmă.
Dar vreau să știu ce mă afectează pe mine acolo în țara aia ...chia dacă port protezele auditive.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La un control de rutina din partea angajatorului, ai putea pierde locul de munca, deoarece poti invoca ulterior ca boala profesionala si nu cred ca sunt de acord sa plateasca polite de sanatate si despagubiri; si nici nu poti sti cat o sa se degradeze auzul in conditiile de munca de acolo.

| RB_Robert_1996 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Mentionez ca am lucrat in santierele navale si am fost angajat si nu numai santier etc.