| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu fin propus voastră experiența cum ați reușit sa slăbiți( in cât timp, și câte kg ). Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maioneza9 a răspuns:

Eu am tinut o dieta de o luna, dar nu mi-am cronometrat kilogramele, dar am avut rezultate vizuale (adica mi s-a mai dus grasimea de pe corp). Am mancat in deficit mic de calorii, de cam 200-300 de calorii, eu avand nevoie de 1800 de calorii pe zi. Intre timp am facut niste sport iar dupa ce am terminat cu dieta am inceput sa mananc normal pentru a pune masa musculara. Nu m-am simtit rau pe parcurs deoarece sunt o persoana care nu prea are cine stie ce pofta de mancare si nu imi plac dulciurile si mancarurile cu multe grasimi.