| me1234_7666 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cat este costul unui aparat dentar lingual [ in spatele dintilor]si unde se poate pune? si daca exista cineva care poarta sau a purtat il rog din suf; let sa-mi impartaseasca si mie pretul!big grin VA multumesc mult de tot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iei in considerare sfaturile de mai sus sau cele care nu vin din gura unui medic stomatolog!
Fiecare situatie dentara este unica (unii dinti sunt mai mari iar altii mai mici, unii au radacini mai multe iar altii mai putine, etc.) si din cauza asta sunt mai multe modele de aparate dentare (...banuiesc ca te referi la aparatele ortodontice), motiv pentru care iti recomand sa iti alegi un medic dentist / stomatolog la care sa mergi si sa vedeti care sunt, in mod concret, solutiile pentru tine.

Daca locuiesti in Bucuresti iti recomand www.cerisdent.ro (ar trebui sa iti apara pe prima pagina de pe Google daca cauti "cabinet stomatologic"). Din cate stiam eu nu te costa nimic consultatia daca faci tratamentul cu acel cabinet. Mai multe detalii gasesti pe site-ul lor.
Eu am o amica care a fost la ei pentru un alt tratament si este foarte multumita; daca nu era multumita de rezultat nu ti-i recomandam. :)

Succes! :)

| MirunaC a răspuns:

Pai tinand cont de faptul ca este aproape insesizabil ca il porti costa in jur de 30 de milioane de lei vechi.Este suflat cu aur de aici si pretul piperat.Nu stiu eu una am fost in situatia de a alege intre aparatele dentare si pana la urma l-am ales pe cel normal, nu neaparat din cauza banilor sau asa dar pur si simplu este mult mai eficient si cu actiune mai rapidahappy

| me1234_7666 explică (pentru MirunaC):

Buna! unde anume se poate pune acest aparat cu 30 de milioane! happy ma intereseaza foarte mult! mersi!

| MirunaC a răspuns (pentru me1234_7666):

Pai depinde.te duci la medicul ortodont si acolo se face comanda pentru fiecare persoana in functie de preferinta!

| oAndyy a răspuns:

Pretul este de 3-6 milioane. Am avut si eu.
Funda?