| Sebi00 a întrebat:

Buna as vrea sa vad intreb ceva daca ma dau cu crema de galbenele pe fata ca sa imi dispara roseata provocata de la cosuri imi dispare mentionez ca am tenul gras multumesc funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Crema de galbenele este foarte buna pentru fata, ai putea sa o incerci, si in acelasi timp sa te speli si cu ceai de musetel, care la fel este bun pentru fata!

| AlinaaAli a răspuns:

Cat despre ceea ce a spus nikusor1996, eu nu sunt de acord, toate persoanele care au folosit crema de galbenele si pe care le cunosc eu, au fost multumiti de rezultatele ei! poate ca nu are efecte magice si nu dispar toate petele, dar cu siguranta nu agraveaza nimic, din contra, iti hidreateaza si curata pielea de pe fata!

| raspunz a răspuns (pentru AlinaaAli):

Ba Nikusor car are dreptate. Crema de gălbenele poate să agraveze, dacă este făcută aiurea este contaminată cu microbi și poți să te infectezi de la ea. În plus unele persoane pot face dermatite alergice la polenul din gălbenele, nu e bună chiar pentru orice, nu e panaceu. De acord, în mod normal când pielea e sănătoasă nu face rău, dar dacă ai o problemă dermatologică e bine să mergi la un dermatolog, nu să o tratezi cu leacuri băbești.

| AlinaaAli a răspuns (pentru raspunz):

Eu ma refeream la crema de galbenele p care o cumpara din farmacie! nu cred ca isi prepara ea acasa thinking
Mna, poate ca sunt eu mai prost informata! tongue

| nikusor1996 a răspuns:

Nu, nu dispare, ba mai rau agraveaza! cel mai bine consulta un dermatolog sau, daca nu vrei sa faci asta cumpara argila(crema) si dati cu ea o saptamana da, una nu, dar mai indicat este dermatologul, deoarece nu se stie de ce fel de acnee suferi big grin