| mariamiha3238 a întrebat:

Buna
As vrea si eu sa slabesc rapid, imi puteti spune ce sa mananc si ce sa nu mananc + ce exerciti de sport sa fac.Am corpul in forma de para
Vă mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DrTerrible a răspuns:

Iti pun un singur lucru..pe care daca il vei face vei slabi 100%. Respecta cele 3 mese ale zilei, nu manca dupa ora 19:00 si mananca orice doresti dar jumatate din cat mancai de obicei si vei slabi garantat! Ce-a mai simpla si valabila metoda.

| onix33 a răspuns:

Vezi ca sunt tot felul de forumuri/bloguri unde poti gasi sfaturi despre cum poti slabi avand un stil de viata echilibrat si fara sa te infometezi. De asemenea, sportul este foarte important.

| alessyax a răspuns:

Daca vrei sa slăbești in primul rând NU trebuie sa te înfometezi. Încearcă sa iti pui cel puțin 3 maxim 6 mese pe zi la ore cat de cat fixe asta e ff important; trebuie sa scoți alimentele "daunătoare" cum ar fi : dulciuri, sucuri cumparate, grăsimi, prăjeli, unt/margarina, uleiul de floarea soarelui. Dimineata trebuie sa mănânci bine si sănătos pentru ca micul dejun iti da energie toată ziua e cea mai importantă masa, la prânz încearcă sa mănânci o supa/ciorba ușoară si seara salata de roșii sau de legume. Am uitat sa precizez trebuie sa scoți cartofii de orice fel din alimentație măcar câteva luni bune. Încearcă sa numai mănânci dupa 7-8 seara si daca nu te poți abține mănâncă un mar sau alt fruct. Ar trebui sa alergi ft mult, sa faci abdomene dar nu o suta sau mai multe sa fi obsedată.Ia-o treptat. Iti recomand cu mult drag sa te apuci de un sport care iti place tie, in combinație cu mâncare sa sănătoasa si tot ce am zis mai sus ar fi super. Iti doresc mult succes :*