| AntonelaCK a întrebat:

Aseara am avut o durere groaznica de cap. Stiu si eu cum este o durere normala cand te doare capul.

Vi s-a intamplat sa va doara capul cu tot cu ochi si doar pe o anumita parte? De exemplu, ma durea capul si ochiul, dar doar pe partea stanga.

Sa fie o simpla durere de cap sau ceva mai mult? Ce credeti? ( in 2 zile o sa imi vina menstruatia... probabil are si asta o legatura )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Daca nu e de la menstruatie, iti urez bafta in gasirea problemei, eu am suferit cativa ani buni de migrene, crezand ca e doar pms-ul dar am fost la un momentdat la neurolog, ORL, si cautat si pana la urma am gasit ca deviata de sept provoca asta. Pe langa astea, docorul neurolog a recomandat oricum mai multa activitate física si hidratare.

| Denisa0954 a răspuns:

Se numeste migrena

| Nume6 a răspuns:

Te doare capul ori ai migrenă ori pentru ca iti vine menstruatia, si pe mine m-a durut rau capul tot, o data, timp de o lună si am descoperit ca am migrenă. Organismul se pregateste pentru schimbarile din corp iar creierul iti da semnale ca ceva nu e in regulă, adica, ca iti vine menstruatia. Deasemenea poti avea si migrenă de la vreme