| Tobessjd a întrebat:

Aseară m-am pus la culcare la 11 și nu am putut sa dorm până la 5 dimineață.Imi era somn dar nu puteam să adorm.Mi S-a mai întâmplat la fel cu doua seri inainte.Mi-e frică să nu mi se mai întâmple asa.Din ce cauza poate fi? Ce pot face sa adorm repede?
P.S:Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar dacă nu adormi profund, cu ochii închiși, creierul se odihnește.

| Iote a răspuns:

Nu mai bea energizante dupa amiaza si seara.

| noname2021 a răspuns:

Poate e doar o perioada cu insomnii si trece dupa cateva zile, nu te panica, tuturor ni se intampla, orele de somn importante sunt de la 10-02, daca le pierzi posibil sa adormi mai greu, apoi gandurile nu te mai lasa sa dormi, trebuie sa fii linistit cu mintea goala.