| VeveritaNebuna345 a întrebat:

Aseara mi-au aprut niste pete rosii pe fata si gat si ma mancau de dimineata aveam ochii umflati si maine umflate. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de aspectul acelor "pete rosii"!

E posibil să fie vorba de o simplă alergie sau de o boală a "copilăriei" ( varicelă, rujeolă, rubeolă, etc. ).

Trebuie să mergi la un control la medicul de familie şi, dacă va considera necesar, îţi va da Trimitere la dermatolog sau alergolog!

Toate cele bune.

| VeveAnn a răspuns:

Cred ca ai facut alergie la vreun aliment.Si eu fac, dar am mereu o solutie mentolata ca sa nu ma scarpin si peritol (sirop)

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Sa ajungi la un medic dermatolog. Cel mai probabil sa fie o intoxicatie alimentara, ceva de genul acesta. Dar sfatul unui medic e mai bun decat sfaturile pe care ti le vom da noi aici.