| imStorm3r a întrebat:

Buna, aseara pe la ora 2:30 a inceput dintr-o data sa ma doara la subrat. Se simte ca un fel de umflatura si am crezut ca e un cos dar am mers la baie sa verific si parea sa fie sub piele. Inca si acum dimineata tot ma doare cand misc mana si ma ingrijoreaza mult... Am cautat pe net ce ar putea fi si m-a ingrozit ce am vazut. Azi la ore 3 voi merge la doctor ca sunt si racit dar as vrea sa imi spuneti daca ati avut ceva asemanator sau ati stii ce este inainte sa merg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

E adevărat ca sunt ganglioni importanti acolo insa mi se pare asta cam greu de crezut - in probleme medicale sunt cam Toma Necredinciosul. Asteapta 3 - 5 zile si daca nimic nu se schimba, mergi te rog si la alt medic! O a II -a părere nu strică! Numai bine!

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Du-te la medic sa vada sigur ce este! Nu te juca cu sanatatea ta! Numai bine!

| imStorm3r explică (pentru Caro34):

Am fost la medic si zice ca se poate sa fie ceva imflamatie de la raceala si s-o nimerit sa fie acolo... Mi-a dat diste ibuprofen ca sa treaca sper sa mearga...

| Caro34 a răspuns (pentru imStorm3r):

E adevărat ca sunt ganglioni importanti acolo insa mi se pare asta cam greu de crezut - in probleme medicale sunt cam Toma Necredinciosul. Asteapta 3 - 5 zile si daca nimic nu se schimba, mergi te rog si la alt medic! O a II -a părere nu strică! Numai bine!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Este posibil sa fie hidrosadenita. https://www.divahair.ro/......_tratament
E foarte bine sa mergi la medic, e o infectie si va trebui sa iei antibiotic, prescris de medic.
Eu am avut asa ceva cu vreo 15 ani in urma dupa ce am mutat niste dulapuri si diverse echipamente IT casate care erau pline de praf si mizerie, nemiscate de ani. Era vara, cald, eu doar in tricou, am transpirat si m-am pricopsit cu asta. Mama e medic, si-a dat seama ce este, mi-a dat tratament cu antibiotic si s-a vindecat.

| Caty68 a răspuns:

Buna! Mama a avut un furung chiar sub axila dreapta. Furungul este atunci cand firul de par din por nu iese si ramane sub piele.Este operabil.Du-te la spital.