| Daniela_3373 a întrebat:

Astazi am fost la un control oftalmologic si am dioptria -0.5.Doctora zicea sa port ochelari doar cand scriu, citesc, stau la calculator.Am fata rotunda, ce modele de ochelari ziceti ca mi s-ar potrivi?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu daca este chiar asa cum zici tu! Daca ai dioptrii cu minus, inseamna ca nu vezi la distanta! Se poarta ochelarii care iti vin bine.Mergi cu parintii sau prietenii si probeaza rame pana gasesti ceva care sa multumeasca toata lumea! Ca de cele mai multe ori ramele la moda sunt foarte scumpe!

| AsiSoyYo a răspuns:

Pai asa am si eu fata si zic rama dinaceea dreptunghiulara :d
poti incerca si un model ca cel a lui Jioe Jonas din fil de aia mai mari ti-ar sta bine. Sper ca ti-am fost defolos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceashi problema o am si eu iar daca nu iti sta bine cu nici o rama puneti lentile de contact.pup